Krochmalna 29, 20-401 Lublin
81 532 74 95
ckunr1@poczta.onet.pl

ABSOLWENCI O NAS

Świat się zmienia… Zapotrzebowanie na osoby dobrze wykształcone rośnie… Nieważne czy skończyłeś studia, czy jesteś w ich trakcie, czy pracujesz, czy jesteś bezrobotnym… Twoją odpowiedzią na przyszłość jest CKU nr 1 w Lublinie, które dzięki wykwalifikowanej kadrze dopasowuje twoje wykształcenie do wymagań rynku w sposób praktyczny i spójny z otaczającą nas rzeczywistością. Uczy od podstaw lub uzupełnia braki, pomaga nabyć umiejętności przydatne nie tylko w pracy ale i w życiu. Jako absolwentka technika rachunkowości i KKZ przez 2 lata miałam okazje potwierdzać powyższe zdania uczestnicząc w zajęciach, ale także innych formach kształcenia jakie oferuje CKU nr 1 tj. wycieczki, wydarzenia kulturalne i edukacyjne, koło ekonomistów, profesjonalne coachingi i udział w ogólnopolskich konkursach i olimpiadach. Wydaje się to niemożliwe… A jednak w CKU wszystko jest możliwe, nawet przy pracy na pełny etat i licznych obowiązkach domowych. A wszystko to dzięki pomocy i wyrozumiałości kadry nauczycielskiej, która wychodzi zawsze naprzeciw naszym potrzebom. Na pytanie czy warto? Po tych dwóch latach odpowiadam – Zdecydowanie warto, bo Twoja przyszłość zaczyna się w CKU nr 1 w Lublinie i tylko od ciebie zależy jak potoczy się dalej.

Polecam wszystkim, którzy wierzą w swój sukces lub chcą w niego uwierzyć.

Absolwentka kierunku technik rachunkowości

Jako tegoroczna absolwentka Centrum Kształcenia Ustawicznego dla Dorosłych nr 1 w Lublinie chciałam podzielić się swoimi uwagami na temat Szkoły.
Moje kroki skierowałam do tej Szkoły w trakcie poszukiwania pracy. Zaczęłam myśleć o zmianie zawodu i wymarzyłam sobie, że zostanę księgową. Przeczytałam wiele opinii o różnych szkołach policealnych oraz studiach zaocznych kształcących w tym kierunku. Rozmawiałam z wieloma osobami, które skończyły studia i wybór padł na „naszą szkołę”. Mogę pisać „naszą”, bo jestem dumna z tego, że się tu uczyłam.
Moje oczekiwania były takie: nauczyć się zawodu, tak abym mogła zacząć stawać się dobrą, odpowiedzialną księgową. Szkoła w 100% spełniła moje oczekiwania.
Kiedy na jednych z pierwszych zajęć słyszałam, że wielu słuchaczy jeszcze w trakcie trwania nauki zdobywa pracę, trudno było mi w to wierzyć, bo brzmiało to zbyt pięknie. Minęły 2 lata nauki, a ja rzeczywiście osiągnęłam swój wymarzony cel. Ukończyłam szkołę i mam wymarzoną pracę. Nie zawiódł mnie poziom i sposób nauczania. Pasja nauczycieli do zawodu okazała się pozytywnie „zaraźliwa”. Dzięki praktykom zawodowym miałam okazję sprawdzić i utwierdzić się w przekonaniu, że wybór zawodu i szkoły był doskonały.
Niniejszym dziękuję Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom, Paniom Bibliotekarkom i całej obsłudze szkoły za zaangażowanie w naszą edukację i za atmosferę, to znaczy dziękuję za wszystko. Pozostaną wspomnienia i wdzięczność.
Dziękuję jednocześnie tym słuchaczom, którzy jako wcześniejsi absolwenci zechcieli napisać swoje opinie o Szkole. To one pomogły mi dobrze wybrać.

WARTO BYŁO. Wszystkich zachęcam gorąco do podjęcia nauki w CKU nr 1 w Lublinie. Naprawdę warto, Wy również nie będziecie żałować tego wyboru.

Absolwentka kierunku Technik rachunkowości

Jak powiedział Francis Bacon „Mądry człowiek nie czeka na okazje – sam je stwarza”… I taką właśnie okazją okazała się być dla mnie nauka w CKU nr 1 w Lublinie. Nie sposób w kilku słowach opisać jak wiele nauczyłem się w tej szkole teoretycznie i praktycznie. Jest natomiast pewne, że zdobyłem wiedzę na jakiej mi zależało w formie przystępnej dla każdego i zgodnej z wymaganiami potrzebnymi w pracy. Poznałem wielu fantastycznych ludzi, a kadra pedagogiczna swoim doświadczeniem i wiedzą wspierała Nas od początku do końca bez względu na przeciwności losu. Po 2 latach szczerze polecam CKU nr 1 w Lublinie jako okazję, którą każdy może sobie stworzyć i dzięki temu stać się mądrzejszy lub uzupełnić swoją mądrość o dodatkowe umiejętności przydatne w życiu zawodowym i prywatnym. 

Absolwent kierunku technik rachunkowości

Jestem bardzo zadowolona, z tego, że wybrałam CKU nr 1 w Lublinie na zdobycie kwalifikacji w zakresie technik rachunkowości.<br>Nauczyciele posiadają ogromną wiedzę w sposób zrozumiały i w bardzo przystępnej formie przekazują ją słuchaczom .Są bardzo zaangażowani w swoją pracę , a jednocześnie otwarci ,bardzo mili i sympatyczni. Dzięki nim zdawalność w zakresie technika rachunkowości wynosi 100 %. Uważam, że w CKU nr 1 w Lublinie uzupełniłam swoją wiedzę i jestem przygotowana do egzaminu. Nasz grupa była wspaniała , byliśmy zgranym zespołem, bardzo się z sobą zżyliśmy, będzie nam się trudno rozstać .Będziemy również tęsknić za Szkołą .

Gorąco polecam naukę w CKU nr 1 w Lublinie osobom pragnącym uczyć się i podwyższyć swoje kwalifikacje –naprawdę warto .

Absolwentka kierunku technik rachunkowości

CKU nr 1 w Lublinie to
najlepszy wybór jakiego mogłam dokonać! Zajęcia odbywają się w miłej,
przyjaznej atmosferze. Nauczyciele są wyrozumiali i chętnie udzielają
pomocy. Polecam wszystkim, którzy myślą o podnoszeniu swojego wykształcenia.

Absolwentka kierunku Technik administracji

Gdyby rynek edukacyjny był giełdą, szkoły firmami notowanymi na tej giełdzie a studenci i uczniowie inwestorami to muszę przyznać, że zainwestowanie dwa lata temu w akcje CKU nr 1 było moim najlepszym posunięciem.
Dzisiaj czuję się zdecydowanie bogatsza w wiedzę i umiejętności. Połączenie wiedzy i zaangażowania nauczycieli z chęcią do nauki słuchacza może zakończyć się tylko i wyłącznie sukcesem. Godziny, dni, miesiące, lata spędzone w szkole poskutkowały zdobyciem nowych kwalifikacji zawodowych.
Szkołę polecam wszystkim, którzy chcą poszerzyć i ugruntować wiedzę oraz zdobyć
praktyczną umiejętność posługiwania się programami niezbędnymi w pracy księgowego.
Wszystkim obecnym i przyszłym słuchaczom CKU życzę sukcesów i zadowolenia
z osiągniętych wyników , poczucia, iż wysiłek włożony w naukę był pożyteczny oraz radości ze zdobywania wiedzy jaką miałam ja. 

Absolwentka kierunku technik rachunkowości

CKU nr 1 w Lublinie to szkoła, którą poleciła mi koleżanka. CKU nr 1
oferuje bezpłatną naukę, a to dla osób niepracujących bardzo ważne.
Nie żałuję, że podjęłam tu naukę. W zgranej grupie, pod kierunkiem
wspaniałych wykładowców zdobyłam nowe umiejętności i przekonałam
się, że na naukę nigdy nie jest za późno. Szczególne podziękowania
kieruję do nauczycieli z którymi miałam zajęcia. To wykładowcy kompetentni,
potrafiący dotrzeć do naprawdę opornych umysłów. Dzięki ich pomocy
potwierdziłam pierwszą kwalifikację zawodową z rachunkowości.
Polecam CKU nr 1 w Lublinie.

Absolwentka kierunku technik rachunkowości

Witam serdecznie!

Jestem absolwentką CKU Nr 1 w Lublinie. Pragnę podzielić się swoimi odczuciami z czasów nauki w tej szkole.

Ojciec Święty Jan Paweł II w 1994 r. w przemówieniu do profesorów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim powiedział takie słowa:”… są profesorowie zwyczajni  i nadzwyczajni, ale też można spotkać profesorów niezwykłych. Co prawda jest to grupa nieformalna, której wyodrębnienie nie polega ściśle określonym kryterium. Do tej grupy zaliczani są profesorowie, którzy pozostawiają niezatarty ślad we wdzięcznej pamięci swoich wychowanków.” Właśnie takich niezwykłych profesorów spotkałam w CKU nr 1. To ludzie o wielkiej dobroci, otwartym sercu i promiennym uśmiechu. Nigdy nie zapomnę zaangażowania, ofiarności i troski całego zespołu pedagogicznego z dyrekcją na czele, w przekazywaniu wiedzy wszystkim słuchaczom oraz umiejętne wpajanie wartości głęboko ludzkich i duchowych. Odczuwałam zarówno ja, jak i inni słuchacze atmosferę iście rodzinną, w której każda osoba czuła się kochana tzn. była ważna w oczach drugiego człowieka –  w oczach nauczyciela. Każda chwila, każde wydarzenie ludzkiego życia na ziemi rzuca jakiś posiew na duszę człowieka. Tak, jak wiatr niesie przed sobą tysiące niewidzialnych nasion, tak strumień czasu przynosi zalążki duchowego życia, które spoczywają niepostrzeżenie w ludzkim umyśle i woli.

Z całego serca dziękuję dyrekcji, wszystkim pedagogom, paniom z biblioteki, sekretariatu, za Wasz trud, za posiew słowa w ludzkich sercach, bo każde wasze słowo to nasionko dobra, które wrzucone w glebę serc słuchaczy przyniesie dobre płody.

Dziękuję za Wasz profesjonalizm, głębokie człowieczeństwo, za darmowy czas, za Wasze pełne zaangażowanie na rzecz służenia drugiemu człowiekowi.

Z wyrazami wdzięczności i stałej pamięci Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

Witam serdecznie, Drogi Czytelniku , właśnie zajrzałeś na stronę CKU nr.1 to oznacza , ze jesteś zainteresowany podnoszeniem swojego wykształcenia . Chciałabym abyś się tu właśnie ,zatrzymał i poświęcił chwilkę swojego cennego czasu, a na pewno nie pożałujesz. Każdy z nas zainteresowany dalszym kształceniem , zadaje sobie pytanie ….. czy jest w naszym mieście szkoła w której , będę się czuł jak w domu , i przy okazji zdobędę np. wykształcenie średnie lub policealne w wybranym przez siebie zawodzie, gdzie wiedza jest przekazywana przez najlepszą kadrę pedagogiczna , gdzie jest serdeczna atmosfera, i przyjaźni ludzie którym naprawdę zależy , na każdej osobie , która zawita do CKU nr 1 w Lublinie by móc kontynuować swoją dalszą edukację. <br>W tym momencie odpowiem Ci, drogi czytelniku , że odnalazłeś odpowiedź na swoje pytania. Właśnie ja jestem tą osobą , która spełniła się w tej szkole. Zapytasz ? Dlaczego ! A ja Ci odpowiem……. W CKU nr 1 ukończyłam Liceum Uzupełniające dla Dorosłych, w systemie zaocznym i złożyłam dokumenty na kierunek Technik Administracji także w tym samym systemie, aktualnie jestem absolwentką Szkoły Policealnej. Mimo ,że pracuję podjęłam naukę i poradziłam sobie dzięki temu , że nauczyciele bardzo mnie wspierali, dobrym słowem , dogodnymi terminami egzaminów . Uwierzcie , że można pracować , uczyć się , oraz żyć pełnią w tej szkole, udzielając się dla dobra wszystkich osób, którzy w niej pracują i uczą się. Wiedza jest przekazywana w sposób profesjonalny, przez najlepszych nauczycieli z dużym zaangażowaniem i empatią. Osobiście jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam 4 lata spędzić w gronie tak wspaniałych ludzi, nie żałuję ani jednej minuty swojego życia poświęconego CKU nr 1. W szkole są też prowadzone kursy zawodowe o różnym profilu, myślę że, każdy znajdzie coś dla siebie. Panie w bibliotece są wspaniałe …… W tej szkole pozostawiam cząstkę siebie, i nie zapomnę nigdy, tych wspaniałych chwil , że uczyłam się – spełniając siebie . Zaś w sobie pozostawiam cząstkę szkoły……Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka. Może mu tylko dopomóc wyszukać prawdę we własnym sercu, jeżeli ją posiada.

Z wyrazami szacunku Absolwentka kierunku technik administracji oraz Liceum Ogólnokształcącego

Witam,

Znajomy już dawno namawiał mnie do przyjścia do tej szkoły. Z racji tego, że kończyłam studia humanistyczne obawiałam się, że mogę nie dać sobie rady na kierunku matematycznym, jakim jest rachunkowość. Okazało się, że niepotrzebnie. Dałam radę, zdobyłam podstawę kolejnego zawodu, poznałam fantastycznych ludzi, z którymi po 2 latach ciężko się rozstać.

Co dała mi szkoła? Przede wszystkim perspektywę pracy w nowym zawodzie. Poza tym dzięki przyjściu do CKU nr 1 mam dużo większą świadomość niż przeciętny obywatel, nie przeraża mnie załatwianie spraw urzędowych, bo poznałam ich mechanizmy, rozliczenia ze „skarbówką” przestały być problemem nie do przejścia, uzależnionym od czasu osób, które to potrafią, bo dzięki szkole potrafię rozliczyć siebie i znajomych samodzielnie. Wiedza zdobyta przez te dwa lata sprawiła, że na wiele rzeczy patrzę inaczej. Ogłaszane nowe przepisy, nowelizacje ustaw, czy choćby zwykłe „wiadomości” nie są już dla mnie politycznym bełkotem, który mnie nie dotyczy. Teraz mam pełną świadomość tego, że każda podjęta przez polityków decyzja, w mniejszym lub większym stopniu odbije się właśnie na mnie, na mojej rodzinie, kiedyś na moich dzieciach. Dzięki szkole nie wpakuję się w wiele mniejszych lub większych pułapek, np. w pożyczki w parabankach, bo wiem już jak to działa i jak bardzo się to nie opłaca. Małe rzeczy? Może i małe, ale to z nich składa się życie, a dzięki tym czterem semestrom moje będzie chociaż trochę łatwiejsze.

Choćby dlatego warto było!

Absolwentka kierunku technik rachunkowości

Wiedza i doświadczenie zdobyte w czasie nauki w policealnej szkole na kierunku rachunkowość
pozwoliły mi w sposób płynny zmienić ścieżkę kariery. W moim przypadku z
technicznej na finansową. Szkoła pozwoliła mi rozwijać moje ukryte
zdolności rachunkowe.

Absolwentka kierunku technik rachunkowości

Uważam, że wiedza zdobyta w Policealnej szkole na kierunku rachunkowość dała mi możliwość rozwoju i zdobycia pracy w zawodzie. Szkoła przyjazna słuchaczom. Zajęcia odbywają się zawsze w miłej i przyjaznej atmosferze.

Absolwentka kierunku technik rachunkowości

Informację
o Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w
Lublinie znalazłam na banerze reklamowym. Na stronie internetowej
znalazłam to co mnie interesowało, czyli Szkoła Policealna –kierunek technik rachunkowość.
Miałam trochę wiedzy na temat rachunkowości przedsiębiorstw, ale dzięki
właśnie tej szkole mogłam na ten temat dowiedzieć się o wiele więcej i
zdobyć wykształcenie w tym kierunku. Ponadto w trakcie uczęszczania do
szkoły policealnej zapisałam się na Kwalifikacyjny kurs zawodowy –
Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji, by móc pogłębić
uzyskane wiadomości. Jestem bardzo zadowolona, że poszłam zdobywać
wiedzę w Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 1 w Lublinie, ponieważ nie
tylko wykształciłam się, lecz również atmosfera jaka panuje w szkole jest cudowna i wykładowcy starają się jak najwięcej przekazać nam wiedzy i jak najlepiej przygotować do egzaminu zawodowego.

Absolwentka kierunku technik rachunkowości.

Jak wspominam CKU Nr 1 w Lublinie. Do szkoły trafiłam ponieważ zainteresował mnie kierunek: TECHNIK ADMINISTRACJI wydawał mi się kierunkiem, który da dobre przygotowanie do pracy w urzędzie czy biurze. Nie zawiodłam się. Szkoła umożliwia ponadto odbycie praktyk w strukturach administracyjnych. Tak więc wiedza czysto teoretyczna przekłada się na praktykę a wszystko w ramach zajęć. Nie mogę również nie wspomnieć o panującej tu świetnej atmosferze. Zjazdy nie kojarzyły mi się tylko z zajęciami, ale możliwością spotkania przyjaciół, których tu poznałam. CKU integruje bowiem swoich słuchaczy a robi to m.in. poprzez liczne wyjazdy. Nie zapomnę naszej wizyty w Warszawie podczas której zwiedzaliśmy Sejm oraz Ambasady Gruzji i Rosji. Zwiedzanie Stolicy zakończyliśmy wyjściem do teatru.

Dla mnie CKU Nr 1 jest naprawdę numerem 1 w Lublinie!

Absolwentka kierunku technik administracji

Czym jest dla mnie CKU?

Swoją przygodę z naszą szkołą rozpocząłem 10 lat temu. Trafiłem tu wprost ze szkoły dziennej gdzie nie poszło mi najlepiej. Powodem było oczywiście moje nastawienie do świata, wyalienowanie w środowisku klasowym, gdzie nie pasowałem do żadnej grupy. Taka sytuacja odbiła się oczywiście na moich wynikach w nauce, co skutkowało koniecznością opuszczenia szkoły. Mój ówczesny wychowawca polecił mi TĘ właśnie szkołę, Centrum Kształcenia Ustawicznego, jako idealną na kontynuację edukacji. Nie wiedziałem wtedy, że zwiążę się z nią na tak długo i tak wiele otrzymam. Pierwsze 2 lata nie przyniosły wielkiej zmiany; nadal odstawałem od grupy i, niestety, powtarzałem semestr. W pewnym momencie – chyba zadziałała magia szkoły – nareszcie dojrzałem, zaakceptowałem siebie takim, jakim jestem, nabrałem werwy i ochoty do nauki, i zdobyłem to, co wydawało mi się nieosiągalne – nie tylko skończyłem szkołę średnią lecz także zdałem Maturę. Poczułem wiatr w żaglach, wróciłem do CKU już, jako słuchacz szkoły policealnej. Pierwszym kierunkiem było Hotelarstwo, kierunek należący do tych lżejszych, ale i bardzo fascynujący, dla mnie niezwykle satysfakcjonujący ze względu na zgłębianie tajników gastronomii. Poszerzyłem swoją wiedzę, i zapragnąłem więcej. W trakcie nauki w szkole policealnej zacząłem udzielać się w szkole coraz bardziej i z coraz większym zaangażowaniem. Jako reprezentant Szkoły w Poczcie Sztandarowym uczestniczyłem w wielu uroczystościach państwowych, poznawałem osobiście naprawdę fascynujących ludzi, takich jak Zaporczycy – żołnierze „niezłomni”, gościłem na salonach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Po ukończeniu nauki, o dziwo nie poczułem ulgi, że nareszcie jestem wolny; mam wykształcenie i niezły zawód. Brakowało mi czegoś, zapragnąłem wrócić do szkoły po raz kolejny. Tym razem miała to być Organizacja Reklamy. Gdy okazało się, że, semestr nie zostanie utworzony, nie zrezygnowałem z nauki, czułem, że muszę mieć kontakt ze szkołą, coraz lepiej się czułem w jej środowisku. Wybrałem Ekonomię, kierunek, który okazał się nie aż tak trudny, jak większość myśli, a dający dużą wiedzę w zakresie tak ekonomii, jak i prawa. W trakcie tych kolejnych dwóch lat moje zaangażowanie w życie szkoły przyniosło konkretne owoce; zostałem wiceprezesem Koła Naukowego Ekonomistów, brałem udział w licznych konferencjach naukowych oraz zostałem laureatem X Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych. Wybrano mnie do grona słuchaczy reprezentujących naszą szkołę w projekcie Radia Lublin pn. „Kształcenie to rozwój”, gdzie na warsztatach medialnych zaznajomiliśmy się z pracą dziennikarza, mogliśmy poczuć się jak redaktorzy i nagrać swoje wypowiedzi. Nauczyliśmy się również jak rozmawiać z mediami oraz jak kreować własny wizerunek. Wizyta ta zaowocowała w krótkim czasie zaproszeniem na krótki wywiad, który został wyemitowany na antenie Radia Lublin. Po ukończeniu Ekonomii miałem definitywnie zakończyć moją przygodę z CKU, zauważyłem jednak, że praca zawodowa i życie prywatne nie zaspokajają wszystkich moich potrzeb. Zostawiając szkołę zostawiłem jakąś cząstkę siebie. Minął wrzesień a ja dalej czułem się samotny, wybrakowany, nawet szkolenie unijne zakończone zdanym pozytywnie egzaminem na kucharza małej gastronomii nie było w stanie wypełnić tej pustki. Wróciłem, zatem po raz kolejny do szkoły, która w międzyczasie zmieniła swoją siedzibę. W nowych murach zostałem słuchaczem na kierunku Administracja, „przesiąkniętym” prawoznawstwem i pracą biurową. Kierunek ten pozwolił dalej mi się rozwijać, po raz kolejny wziąłem także udział w olimpiadzie wiedzy ekonomicznej, i choć rezultat nie był tak oszałamiający jak poprzednio, dało mi to wiele satysfakcji. We wrześniu ubiegłego roku kalendarzowego zostałem wybrany Przewodniczącym Samorządu Słuchaczy Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie. Tym zaszczytnym stanowiskiem uhonorowano wszystkie lata, które spędziłem w szkole, doceniono moje starania i poświęcenie.

Kończąc naukę na tym kierunku czuję się spełniony. Wiem, że odcisnąłem swoje piętno w szkole i nie zostanę zapomniany.

Odpowiadając na pytanie, które umieściłem w tytule, a które zadano mi w Radiu Lublin.: Szkoła, ta konkretna Szkoła, nauczyciele, pracownicy administracyjni, słuchacze, nawet budynek, dają mi poczucie spełnienia i radości, dają mi przyjemność, której nikt i nic nie może zastąpić.

Kończąc pozwolę sobie strawestować słowa Jana Twardowskiego: Śpieszmy się kochać Szkołę, tak szybko ją kończymy…

Absolwent kierunku technik administracji

Jeśli byliście naszymi słuchaczami napiszcie do nas, co u Was słychać. Jesteśmy ciekawi Waszych losów. e-mail: absolwent2@poczta.onet.pl Bardzo prosimy o wypełnienie ANKIETY ABSOLWENTA Szkoły Policealnej dla Dorosłych. Jej celem jest uzyskanie informacji na temat losów zawodowych absolwentów naszej szkoły. Aby wypełnić ankietę kliknij poniższy link: http://www.ebadania.pl/e87928c6dfc64d5a

Accessibility